пʼятниця, 15 грудня 2017 р.

7-мі класи

1. Р. З. Вправа 1 сторінка 5



2. Р. З. Вправа 9 сторінка 31



3. Підручник вправа 5а сторінка 15


4. Підручник вправа 4 сторінка 24


5. Підручник вправа 6 сторінка 56


6. Підручник вправа 1 сторінка 52-53 ( 10 речень)



7. Мій ранок 

субота, 9 грудня 2017 р.

Homework for the 7th form

Завдання на понеділок 11 грудня 2017:
1. Переглянути відео:


2. Написати 5 речень про що йдеться у відео.

вівторок, 17 жовтня 2017 р.


Ukraine-Spain videoconference

December 12, 2016

CEIP students José María de la Fuente (Spain) and  Dolynska gymnasium №3 (Ukraine) met through Skype and the Ukrainians left the Spanish jaw dropped with their amazing experiments. Good job !!

Ukraine and Spain met online and spent a little time showing and learning about #science #littlegreatstudents The Daily S.T.E.M. #eTwinning

середа, 20 вересня 2017 р.

ВИЗНАЧЕНО ТЕРМІНИ ПРОВЕДЕННЯ ЗНО-2018


Наказом Міністерства освіти і науки України від 19 вересня 2017 року № 1287 затверджено Календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році.
Відповідно до наказу, реєстрація осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 6 лютого до 19 березня 2018 року. Змінювати реєстраційні дані учасники зовнішнього незалежного оцінювання зможуть до 2 квітня 2018 року.
До 30 квітня 2018 року зареєстровані учасники отримають на своїх інформаційних сторінках запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.
Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання триватиме з 22 травня до 23 червня. Тестування з математики відбудеться 22 травня, української мови і літератури – 24 травня, іспанської, німецької, французької мов – 29 травня, англійської мови – 1 червня, біології – 4 червня, історії України – 6 червня, географії – 8 червня, фізики – 11 червня, хімії – 13 червня.
Графік проведення додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання буде оприлюднений до 30 квітня 2018 року. Реєстрація для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання окремих категорій осіб, які не мали змоги зареєструватися в основний період (учасники антитерористичної операції, особи з окупованого Криму та неконтрольованих територій Донбасу), триватиме з 3 до 21 травня 2018 року.
Інформація про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщена на інформаційних сторінках учасників тестування до 21 червня 2018 року. Результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, іноземних мов, математики, біології будуть оголошені до 15 червня, з історії України, географії, фізики, хімії – до 21 червня.

http://testportal.gov.ua/2017/09/20/vyznacheno-terminy-provedennya-zno-2018/

середа, 13 вересня 2017 р.

Ключові зміни оновлених програм 5-9 класів 2017-2018

ІНОЗЕМНІ МОВИ. 5-9 КЛАСИ
1. Удосконалено застосування компетентнісного підходу до навчання іноземної мови в контексті положень «Нової української школи» згідно з Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти.
2. Створено проект пояснювальної записки до програми – визначено ієрархію цілей навчання, завдання навчального предмета узгоджено із галузевою та освітньою метою, а також із Загальноєвропейськими Рекомендаціями з мовної освіти: викладання, вивчення, оцінювання.
3. Узгоджено термінологічний апарат, зокрема, назви комунікативних умінь, із Загальноєвропейськими Рекомендаціями з мовної освіти.
4. Виокремлено в навчальних програмах чотири інтегровані змістові лінії, а саме: «Екологічна безпека та сталий розвиток», «Громадянська відповідальність», «Здоров'я і безпека», «Підприємливість та фінансова грамотність», які спрямовані на формування в учнів здатності застосовувати знання й уміння з різних предметів у реальних життєвих ситуаціях.
5. Додано новий розділ до змістової частини програми «Інтегровані змістові лінії та орієнтовні способи їх реалізації», в якому для кожного класу за тематикою ситуативного спілкування сформульовані відповідні комунікативні вміння.
6. Визначено очікувані результати навчально-пізнавальної діяльності учнів відповідно до рівнів і дескрипторів комунікативних умінь Загальноєвропейських Рекомендацій з мовної освіти (комунікативна компетентність).
7. Окреслено лексичний, граматичний і фонологічній діапазон учня/учениці на кінець 9-го класу (лінгвістична компетенція).
8. Уточнено орієнтовний розподіл змісту по класах стосовно сфер спілкування, тематики ситуативного спілкування, мовленнєвих функцій та мовного інвентаря.
9. Внесено до складу граматичного мінімуму (англійська мова) у 5-му класі спеціалізованої школи з поглибленим вивченням іноземної мови вивчення часових форм Present та Past Continuous, які були вилучені з програм для початкової школи у процесі їх оновлення.
10.Перенесено зміст рубрик «Соціокультурна компетенція», «Загальнонавчальна компетенція» в опис компетентнісного потенціалу предмета «Іноземні мови» до відповідної компетентності з метою уникнення дублювань.
11.Введено орієнтовні параметри оцінювання в узгодженні з програмами початкової школи, конкретизовано кількісні показники з усного сприймання.
12.Змінено змістове наповнення теми «Засоби масової інформації» у 9 класі з метою її оптимізації і відповідно до інтересів сучасних учнів.
13.Виправлено друкарські та стилістичні неточності.

Основні зміни у навчальних програмах для початкової школи у 2016 – 2017 навчальному році

АНГЛІЙСЬКА МОВА
 1-4 КЛАСИ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ШКІЛ
КОРОТКИЙ ОПИС КЛЮЧОВИХ ЗМІН
1.       Запровадження  ввідного усного курсу у першому півріччі 1-го класу.
2.       Суттєве спрощення вимог до письма у другому півріччі 1-го класу, уточнення щодо використання напівдрукованого шрифту.
3.       Скорочення обсягів висловлювань у мовленнєвій компетенції «Говоріння» та обсягів письмових повідомлень у мовленнєвій компетенції «Письмо», з 1-го по 4-ий клас.
4.       Уточнення вимог до фонетичної лінгвістичної компетенції, з 1-го по 4-ий клас.
5.       Вилучення складних граматичних форм, що належать до мовного рівня А2: множина іменників, закінчення (-es) (1 клас),  присвійний відмінок іменника (3 клас), Present Perfect (4 клас), структура to be going to (4 клас).
6.       Перенесення до 2 класу заперечної форми спонукальних речень.
7.       Перенесення до 4 класу граматичної форми Future Simple.
8.       Вилучення з лінгвістичної лексичної компетенції теми «Шкільне приладдя» (2 клас), що дублює вимоги 1-го класу.
9.       Перенесення до 3 класу теми «Місяці. Дні тижня» у лінгвістичній лексичній компетенції.
10.    Спрощення вимог до письма у 3 класі щодо написання листів та листівок («за зразком оформлюють короткі повідомлення та листівку-вітання, СМС»).
11.   Уточнення мовленнєвих функцій щодо опису емоційного стану: «виражати настрій».
12.   Уточнення вимог мовленнєвої компетенції «Аудіювання», з урахуванням роботи з навчальними аудіо- та відеоматеріалами, з 1-го по 4 клас.
13.   Уточнення тематики ситуативного спілкування:  Дозвілля (Іграшки, на прогулянці) – 1 клас, Свята та традиції (Продукти харчування) – 2 клас,  Помешкання(На кухні), Природа і навколишнє середовище (Пори року), Відпочинок і дозвілля (Поїздка на канікулах) – 3 клас, Свята і традиції (Святкування у кафе) – 4 клас.

14.   Наголос на роботі з підручником і словником (загальнонавчальна компетентність).

неділя, 20 серпня 2017 р.


Звіт роботи Англомовної школи «Keep Speaking» 
при таборі відпочинку з денним перебуванням «Надія» 
при НВК «Долинська гімназія - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3»

середа, 31 травня 2017 р.

We are back at camp again!!!

Teem The  Best has spent three wonderful days at camp!!!!!!!!!!



Nice To Meet You Day



Have Fun Day

 Making a pinata


Project work "Cook the food I  like"
One of the most popular dish in Catalonia, the part of Spain where our partners live.
BREAD WITH TOMATO and STUFFED EGGS!!!





четвер, 9 лютого 2017 р.

Батьківські збори!

Шановнi батьки!
Стаття 53 Конституцiї України гарантує кожному право на освiту. Забезпечення цього права регламентовано галузевими законами: "Про освiту", "Про загальну середню освiту" та iншими пiдзаконними актами.
Державна полiтика у сферi освiти зобов'язує не тiльки створювати умови для навчання й виховання дiтей, але й покладає на школу i батькiв обов'язок здiйснювати контроль за тим, щоб кожна дитина навчалась для здобуття повної загальної середньої освiти, яка вiдповiдно до ст. 35 Закону України "Про освiту" є обов'язковою.



Особливості фізичного, інтелектуального, психічного розвитку дітей 11-13 років
6 клас – період у житті дитини, коли дитячий вік закінчується і починається підлітковий, який часто викликає появу нових проблем у вихованні дітей.
Випереджаючи появу таких проблем, батьківські збори у 6 класі під керівництвом педагога повинно розкрити мамам і татам основні питання, пов’язані з фізичним, інтелектуальним, психічним розвитком дітей 11-13 років.

середа, 11 січня 2017 р.

УЦОЯО апробує новий формат ЗНО з іноземної мови у 2017

Український та регіональні центри оцінювання якості освіти проведуть другий етап апробації нового формату завдань тестів ЗНО з іноземних мов. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.
Необхідність апробації викликана підготовкою до запровадження з 2018 року нового формату тестових завдань зовнішнього оцінювання з розуміння мови на слух для тестів з англійської, іспанської, німецької та французької мов.
Передбачається, що апробація нового формату завдань тестів ЗНО буде проведена з 24 до 29 квітня 2017 року.
До участі у апробації буде залучено близько 5 тисяч випускників шкіл з усіх регіонів України.
У ході апробації випускники складуть предметні тести рівня B1 для школярів, які вивчали іноземну мову на рівні стандарту або академічному рівні, і рівня В2 для учнів, які вивчали іноземну на профільному рівні.
Графік проведення тестування та склад вибірки учасників апробаційного тестування буде затверджений Українським центром оцінювання якості освіти.
До 26 травня школи, випускники яких братимуть участь в апробаційному тестуванні, отримають інформацію про їхні результати.
Структурним підрозділам з питань освіти і науки обласних та Київської міської державних адміністрацій доручено створити умови для проведення апробаційного тестування.
Як відомо, Міністерство освіти разом з Українським центром оцінювання якості освіти другий рік поспіль проводять підготовку до впровадження обов'язкового тестування випускників шкіл з іноземної мови у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Планується, що новий тест ЗНО з іноземної мови включатиме як завдання традиційних частин тесту – читання, використання мови та письмо, так і завдання з аудіювання.